ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8759465
*
nr 875 9465
Spegel
Rokoko stil, höjd: 180
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2014
kl 18:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 21:12:56
1
1.000 kr
16/2 18:27:04
2
1.200 kr
17/2 10:43:22
3
1.200 kr
17/2 10:44:16
3
1.500 kr
17/2 16:41:34
4
1.400 kr
17/2 16:42:27
4
1.600 kr
17/2 17:28:52
2
1.700 kr
17/2 17:30:32
5
1.800 kr
17/2 17:34:08
4
1.900 kr
17/2 17:41:44
5
2.200 kr
17/2 17:54:45
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 875 9465
Spegel
Rokoko stil, höjd: 180
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 21:12:56 | 1 | 1.000 kr |
16/2 18:27:04 | 2 | 1.200 kr |
17/2 10:43:22 | 3 | 1.200 kr |
17/2 10:44:16 | 3 | 1.500 kr |
17/2 16:41:34 | 4 | 1.400 kr |
17/2 16:42:27 | 4 | 1.600 kr |
17/2 17:28:52 | 2 | 1.700 kr |
17/2 17:30:32 | 5 | 1.800 kr |
17/2 17:34:08 | 4 | 1.900 kr |
17/2 17:41:44 | 5 | 2.200 kr |
17/2 17:54:45 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko stil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58